Co powinno znaleźć się w zestawie dla noworodka zabieranym do szpitala?

Zestaw dla noworodka, zabierany do szpitala już na czas porodu, powinien zawierać niezbędne artykuły, które przydadzą się tuż po porodzie i podczas kolejnych dób, które mama i maluch spędzą w szpitalu. Pakowanie należy rozpocząć już na początku 9 miesiąca ciąży, kiedy poród może zaskoczyć młodą mamę w każdej chwili. Warto wiedzieć co spakować do torby, by o niczym nie zapomnieć!

Co zapakować do szpitala?

Nie można zapomnieć o zapakowaniu około 20-30 pieluszek dla malucha (pamiętajmy o odpowiednim rozmiarze, tzw. newborn) oraz o paczce nawilżanych chusteczek. Przydadzą się 2-3 body dla malucha zapinane z przodu, taka sama ilość pajacyków i kaftaników, czapeczka oraz rękawiczki. Wyprawka dla maluszka musi zawierać również krem zapobiegający odparzeniom skóry, delikatne mydełko przeznaczone dla maluszków poniżej 1 roku życia i 2 pary malutkich skarpetek. Nie zapominajmy również o rożku lub kocyku, w który będziemy mogli otulić dziecko.zestawy dla noworodka

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Zestaw dla niemowlaka powinien zawierać także specjalny kocyk kąpielowy z kapturkiem oraz kilka pieluch tetrowych, które można dziecku podłożyć choćby podczas przewijania. Oczywiście nie można zapomnieć również o ubranku zakładanym dziecku przy wypisie ze szpitala, adekwatnym do pory roku, która panuje na zewnątrz! Spokojnie, jeśli o czymś zapomnisz – nie denerwuj się, w końcu od tego jest rodzina, by dowieźć brakującą część wyprawki.

Ciekawą ofertę zestawów dla noworodka posiada sklep internetowy Trilli.pl.