Jakie są zalety z układania kostki Rubika przez dziecko?

Dzieci mają do dyspozycji szeroka gamę różnych zabawek, które mogą zająć je na wiele godzin. Wśród nich znajdują się także zabawki rozwijające umysł i motorykę. Do tej kategorii z pewnością zalicza się także kostka Rubika!

Kostkę Rubika potrafi rozpoznać praktycznie każdy z nas. Ten charakterystyczny sześcian z kolorowymi polami to popularna na całym świecie łamigłówka. Głównym zadaniem jest ułożenie kostki tak, aby na każdej ściance znajdowały się pola tylko w jednym kolorze.

Najbardziej popularna to kostka Rubika o polach 3×3, ale w sprzedaży można znaleźć także innej jej warianty, na przykład kostka Rubika 2×2, która rekomendowana jest dla początkujących.

Dlaczego warto układać kostkę Rubika?

Kostka Rubika to wspaniała zabawka edukacyjna, która niesie liczne korzyści także dla najmłodszych układaczy. Nawet prostsze kostki Rubika 2×2 pozwalają na uzyskanie wielu zalet z ich rozwiązywania!

Zalety z układania kostki Rubika:

• kształtuje sprawność manualną – ruchy palców i nadgarstka
• uczy cierpliwości w dążeniu do rozwiązania
• wspomaga kreatywność
• rozwija u dzieci myślenie logiczne
• pozwala na zajęcie czasu na wiele godzin

Wobec tego, kostka Rubika może być także wspaniałym pomysłem na prezent dla malucha. Na start najlepiej zdecydować się na kostkę Rubika 2×2, a potem, gdy jej rozwiązywanie nie będzie już tak trudne, można przejść na wyższy poziom i wybrać kostkę tradycyjną w rozmiarze 3×3!