Kocyk minky dla dzieci – najważniejsze informacje

Tkanina Minky to nic innego, aniżeli czysty poliester, czyli sztuczny materiał. Chociaż w tym wypadku kocyk minky dla dzieci, nie będzie wzbudzał zbyt dobrych skojarzeń, jest on w pełni bezpieczny dla naszych pociech. Odznacza się on niezwykłymi właściwościami. Jest lekki, zapewnia ciepło, jest także przyjemny w dotyku i oddycha. Wśród wielu jego zalet można wymienić także to, iż szybko wysycha, co dla rodziców jest bardzo istotne. 

Kocyk minky – charakterystyka 

kocyk minky

Sporo zależeć będzie od wykonania materiału, jeszcze na etapie jego produkcji. Dlaczego kocyki minky są tak miłe w dotyku? Jest to bowiem materiał, którego produkowanie zostało opanowane do perfekcji. Nowoczesne maszyny, wiele lat pracy i zdobyte doświadczenie, pozwala producentom tej tkaniny, uzyskać włókna poliestrowe znacznie cieńsze, aniżeli posiada bawełna. Duża gama kolorów, wysoka gramatura sprawiają, iż kocyki minky cieszą się sporym powodzeniem i nie mają sobie równych. 

Kocyk minky – dlaczego warto? 

Minky to tkanina, która w połączeniu z bawełną, może być stosowana o każdej porze roku. Dzięki temu można zaoszczędzić, niemniej nie na jakości. Trwałość wymienionej tkaniny, jest niepodważalna. Zachowując wymogi producenta, możemy mieć pewność, iż kocyk wykonany z tego materiału, posłuży nam przez wiele lat. Polar wykazuje właściwości oddychające, ale również jest w stanie ocieplać. W czasie upałów, lepiej będzie przykryć dziecko bawełnianą stroną. Kocyki minky, można także użyć w roli maty do przewijania czy leżenia.