Najczęstsze błędy przy zakupie pościeli dla dzieci

pościel trilliKażdemu rodzicowi na początku jest dość trudno. Przede wszystkim – dla niemowlęcia trzeba kupić bardzo wiele różnych produktów i niestety czasem kupowane jest nie do końca to, o co chodziło.

Jakie są najczęstsze błędy podczas zakupu pościeli do łóżeczka dziecięcego?

1. Wybór rozmiaru

Dużo rodziców myli się na początek, jaki rozmiar pościeli do kołderki wybrać. Cóż – wybieramy taki rodzaj pościeli, aby był odpowiedni do kołderki. A jaka kołderka jest najlepsza? Nie może być ona za dużo, bo będzie dziecku niewygodnie, ani za mała, bo będzie się zsuwać. Rozmiar 120×60 wydaje się idealny, zatem do kupna pozostaje niemowlęca pościel do łóżeczka trilli 120×60.

2. Materiał pościeli

Dzisiaj na półkach w sklepie spotkać można wiele przeróżnych fikuśnych materiałów, z jakich wykonana jest pościel dla dziecka. Pamiętajmy jednak, że zdecydowanie najlepsza jest klasyczna bawełna. Nie warto ulegać modzie i kupować pięknej, błyszczącej się pościeli ze sztucznych materiałów, pod którą niemowlak będzie się pocił i grzał…

3. Wzór pościeli

Wielu rodziców bagatelizuje wzór pościeli – kupują cokolwiek, co wygląda dość ładnie. Tymczasem jest to duży błąd. Dla nas może wzór na pościeli jest tylko czymś co wygląda ładnie bądź kiepsko, dla dziecka zaś często np. zwierzątka na pościeli to jego pierwsi przyjaciele. Dlatego do łóżeczka pościel dla niemowląt powinna być dobrze dobrana.

Dodaj komentarz