Rodzaje wanienek dziecięcych

wanienka dla dziecka BobomioKompletując wyprawkę dla malucha nie wolno zapomnieć o akcesoriach niezbędnych do jego pielęgnacji. Codzienna kąpiel malucha nie tylko zapobiega rozwojowi chorób skórnych, ale również świetnie stymuluje jego rozwój i zwiększa więź z rodzicem. Wybór odpowiedniej wanienki do kąpieli to bardzo istotna sprawa.

Jakie wanienki są najpopularniejsze?

Przeglądając asortyment dostępny w sklepach z akcesoriami dla maluchów najczęściej można natknąć się na tradycyjne plastikowe wanienki. Ceny tych produktów nie są nazbyt wygórowane – zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Wanienka dla dziecka dostępna jest w różnych rozmiarach i kolorach. Warto pamiętać oo tym, aby wanienka dziecięca było dostosowana do wieku malucha – dla noworodków warto wybierać wanienki małe.

Dodatkowe wyposażenie wanienek

Wanienki dla dzieci można kupować w rozmaitych zestawach. Do niektórych produktów dołączone są na przykład stojaki. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą się schylać podczas kąpieli dziecka, a jednocześnie nie mają gdzie ustawić wanienki. Inną ciekawą opcją jest zakup wanienki posiadającej odpływ wody. Warto również rozglądać się za specjalnymi wkładkami kąpielowymi do wanienek – stabilizują pozycję dziecka podczas kąpieli ograniczając tym samym możliwość jego wyślizgnięcia się podczas zabiegów pielęgnacyjnych.