Smoczki – pierwsi i najlepsi przyjaciele dziecka

Żaden rodzic nie lubi, kiedy dziecko płacze. W przypadku najmniejszych pociech, przyczyna łez i krzyków jest często trudna do odgadnięcia, ponieważ w wieku niemowlęcym, wszystkie podstawowe potrzeby i sprzeciwy wyrażane są właśnie płaczem. Czasem pomocne okazuje się przytulenie, nakarmienie, lub przebranie pieluchy. Wiele razy jednak to smoczki ratują sytuację i uspakajają płaczącego malucha.

Skuteczne odwracanie uwagi od problemów

Naturalną reakcją małego dziecka jest odruch ssania. Czynność ta od razu kojarzona jest przez niego z bezpieczeństwem matczynej piersi. Oprócz tego smoczki w małych buziach pozwalają na skupienie się na jednej czynności i automatycznym odrzuceniu wszystkich, niepokojących dotąd sytuacji. Dzięki odruchowi ssania, dziecko szybciej zasypia lub jest spokojniejsze.

Smoczek – towarzysz w ciągu dnia i nocy

smoczek dla dziecka

Kolekcje smoczków dla dzieci to dziś zróżnicowany asortyment, który staje się nie tylko „małym przyjacielem” pociechy, ale również stylowym gadżetem w codziennej stylizacji. Pełna gama kolorystyczna, wiele wzorów, oraz kształtów sprawiają, że dzieci uwielbiają swych towarzyszy i chętnie odkrywają z nimi świat, każdego dnia. Problem nocnych poszukiwań smoczków w łóżeczku został już także rozwiązany, ponieważ producenci oferują naświetlane końcówki, które są widoczne po zgaszeniu światła. Jest to duże udogodnienie, które docenić mogą tylko rodzice małych pociech. Tutaj zobaczysz pełną ofertę smoczków.