Jak wybrać bezpieczną spacerówkę?

Dobra spacerówka powinna być przede wszystkim bezpieczna dla dziecka. Przed zakupem takiego wózka należy się upewnić, że jest on wyposażony we wszystkie niezbędne elementy, gwarantujące właściwą ochronę malucha przed wypadkami, które mogą zdarzyć się w czasie spaceru.

Solidne pasy bezpieczeństwa

Wózek spacerowy musi być wyposażony w odpowiednie pasy bezpieczeństwa. Należy zwrócić uwagę, żeby pasy były trudne do otwarcia dla dziecka. Taki wózek będzie służył także do wożenia kilkulatka, którego rozpiera energia i ciekawość świata. Dziecko może wiercić się, biegać, skakać i próbować uciec z wózka, dlatego pasy mają tak duże znaczenie.

spacerówka czerwona

Barierka ochronna

Oprócz pasów spacerowy wózek powinien mieć barierkę ochronną, która również zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Jeśli ten element jest odpinany, należy sprawdzić, czy mocowanie jest wystarczająco solidne. Ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie barierki tacką, która umożliwia ustawienie zabawek lub przekąsek i napojów.

Niezawodne hamulce

Każda dobra i funkcjonalna spacerówka parasolka powinna być wyposażona w solidne hamulce. Ten element musi działać idealnie, ponieważ ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Solidne hamulce pozwolą na zablokowanie wózka w każdej sytuacji.