Rowerek biegowy czy trójkołowy dla małego dziecka

rowerek biegowyDziecko powyżej pierwszego roku życia poznaje świat poprzez ruch, wyrabia swoją równowagę i refleks. W tym okresie należy pomyśleć o zakupie pierwszego rowerka.

Jaki rowerek wybrać dla małego dziecka?

Należy kierować się przede wszystkim indywidualnym stopniem rozwoju motorycznego dziecka. Rowerki dla dzieci z mamabrum.eu od 1 roku do trzeciego roku życia powinny być jak najbardziej stabilne i zapewniać maksymalnie bezpieczeństwo. Można wybrać spośród rowerków biegowych napędzanych siłą mięśni nóg lub trójkołowych, które mają pedały przy przednim kole, z tyłu zamontowane koła na stałe, a także są wyposażone w rączkę do prowadzenia.

Najlepsze rowerki trójkołowe dla dzieci

Dla dzieci powyżej trzeciego roku życia najbardziej trafnym wyborem są rowerki trójkołowe, które zapewniają samodzielną jazdę bez stałej kontroli opiekunów. Ich konstrukcja sprawia, że są stabilne i zapewniają bezpieczną jazdę dziecku nawet w trakcie nauki. Te rowerki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i wyposażenia, specjalnie dedykowane chłopcom lub dziewczynkom.

Najbardziej istotne jest to, aby sprawny rowerek dawał dziecku możliwość nauki i zabawy na świeżym powietrzu, co jest najważniejsze dla prawidłowego rozwoju dziecka.