Jaki powinien być kocyk niemowlęcy?

Pojawiające się w domu niemowlę to zawsze duże wyzwanie. Już skompletowanie wyprawki czasem rodzi problemy, bo rynek artykułów dla niemowląt jest bardzo obszerny. Jednym z podstawowych elementów wyprawki powinien być kocyk dla niemowląt. Poniżej kilka zasad, którymi warto kierować się przy jego wyborze:

Rozmiar ma znaczenie

kocyk La MillouNajwięcej kocyków jest dostępnych w rozmiarach 60x75cm oraz 75x100cm. Te pierwsze sprawdzą się do gondoli, ale gdy dziecko z niej wyrośnie staną się bezużyteczne. Lepszy będzie kocyk niemowlęcy o rozmiarze 75x100cm, z takiego skorzysta jeszcze 2-3 letnie dziecko np. podczas czytania lub oglądania bajek.

W sam raz gruby

Kocyk niemowlęcy powinien być dostosowany do pory roku. Latem powinien być cienki, a zimą gruby. W upalne dni kocyk można zastąpić kawałkiem muślinu lub pieluszką. Pamiętać jednak należy, że kocyk nie ma zastępować odpowiedniego ubioru dla dziecka, a jedynie tworzyć dodatkową warstwę, którą łatwo można zdjąć lub dołożyć podczas spaceru.

By zawsze było miękko i przytulnie

Wybierając kocyk dla niemowląt warto sprawdzić materiał z jakiego został wykonany. Najbardziej cenione są materiały naturalne takie jak bawełna, wełna, welur czy bambus. Ostatnio bardzo popularny stał się też materiał minky, jest to tkanina poliestrowa ale stworzona z myślą o niemowlakach. Ważne by materiał był wysokiej jakości, najlepiej jeśli opatrzony został specjalnymi certyfikatami. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie bezpieczny dla dziecka od pierwszych dni życia.