Najlepszy urodzinowy prezent dla przedszkolaka

Wybieranie prezentów dla dzieci do łatwych zadań nie należy. W sklepach półki uginają się pod ciężarem przeróżnych zabawek, a same dzieci najczęściej mają już wszystko. Jak więc wybrać najlepsze zabawki dla pięciolatków?

Stawiajmy na zabawki edukacyjne

zabawki dla 5 latkaW czasach, kiedy wolny czas dzieci już od najmłodszych lat spędzają z telefonami, laptopami i innymi elektronicznymi gadżetami, motywujmy ich do innego rodzaju aktywności. Natłok bodźców i elektroniki powoduje u dzieci szereg zaburzeń, które można eliminować korzystając z zabawek edukacyjnych, których używanie wymaga skupienia uwagi przez dłuższy czas.

Drewniane zabawki dla 5 latka

Najtańsze i najbardziej zróżnicowane są obecnie zabawki plastikowe. Niestety, przeważnie nie są trwałe i używane przez długi czas – szybko się nudzą. W przeciwieństwie do tego, materiał, z którego są wykonane jest trudny w utylizacji, więc warto postawić na zabawki naturalne. Mają one również drugą mocną stronę – najczęściej są dużo bardziej interesujące i służą dziecku znacznie dłużej. Taki prezent jest doskonały, szczególnie, jeśli z zabawki korzystać można na różne sposoby.

Wybierając prezenty dla dzieci warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób przyczynią się do rozwoju dziecka. Dziecko uczy się i rozwija przez zabawę, a odpowiednio dobrane zabawki potrafią rozbudzić jego zainteresowania i przy okazji rozwinąć umiejętności. Nie bez znaczenia jest materiał z którego są wykonane – wybierajmy w miarę możliwości materiały naturalne.