Nauka sikania do nocnika

nocnikWiele mam jest dumnych kiedy ich maluchy nauczą się sikać do nocnika szybciej niż dzieci sąsiadek. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że każde dziecko rozwija się trochę inaczej. Jedne maluchy szybciej dorastają i zdobywają nowe umiejętności, a innym przychodzi to zdecydowanie wolniej. Należy wykazać się w takim przypadku cierpliwością i nie należy przyspieszać biegu wydarzeń.

Jak nauczyć dziecko sikać na nocnik?

Przede wszystkim należy dobrze wyczuć moment, w którym dziecko będzie gotowe na rozpoczęcie takiej nauki. W niektórych przypadkach zdarza się tak, że roczne dzieci już sikają do nocnika. Jednak zazwyczaj optymalnym okresem na naukę czystości jest półtorej roku. Sam proces nie należy do najłatwiejszych i nie ma co się spodziewać, że maluch z dnia na dzień zrezygnuje z pieluch. Odstawienie ukochanego smoczka jest czasem łatwiejsze niż rezygnacja z pieluch

Wybór optymalnego nocnika

Nocnik dla dziecka powinien być kolorowy, tak by przyciągać uwagę malucha. Należy jednak pamiętać także o tym, aby odpowiednio dobrać rozmiar. Jeżeli będzie za duży, to maluch będzie do niego wpadał. Zbyt mały nocnik również powoduje dyskomfort przy sikaniu i może opóźnić naukę czystości o kilka tygodni. Więcej informacji na stronie blog.bobomio.pl/aktualnosci/jaki-nocnik-wybrac-4-praktyczne-wskazowki-i-przeglad-najciekawszych-propozycji