Huśtawka dla dzieci – przegląd dostępnych rozwiązań

Każde dziecko marzy o tym, aby mieć własny plac zabaw, na którym mogłoby spędzać każdą wolną chwilę. O ile jeszcze mieszkając w domku jednorodzinnym pod miastem można próbować realizować dziecięce marzenia w tym względzie, o tyle zamieszkując blok wielorodzinny jest to o wiele trudniejsze wyzwanie, co wcale nie oznacza, że nie można podarować maluchowi chociaż namiastki własnego placu zabaw.

Huśtawki dla dzieci do pokoju

huśtawki dla dzieciCoraz częściej można spotkać się z huśtawkami dziecięcymi przeznaczonymi do użytku wewnątrz pomieszczeń. Huśtawki dla dzieci mają różną konstrukcję – dla tych najmłodszych przewidziano huśtawki stojące, które bez problemu da się w każdej chwili przenieść na przykład z pokoju do kuchni, tak aby malucha mieć zawsze na oku. Huśtawka dla niemowląt to coraz popularniejsze rozwiązanie, które spokojnie zastąpi kołyskę.

Huśtawki dla starszych dzieci

Jeżeli chodzi o starsze dzieci, takie które już samodzielnie chodzą, to większość modeli huśtawek przeznaczonych dla nich jest typowo wisząca. Można je zamontować do sufitu albo do górnej framugi drzwi. Jednak ze względów bezpieczeństwa raczej nie należy pozwalać dzieciom aby huśtały się na nich bez opieki dorosłych. Wybierając huśtawkę dla maluchów trzeba zwrócić uwagę na rodzaj materiałów z jakich została wykonana, a także na jakość połączenia poszczególnych elementów. Ważne jest także to, aby przestrzegać zaleceń producenta dotyczących maksymalnego obciążenia huśtawki.