Zabawki dla niemowląt – mata interaktywna

mata niemowlęcaDziecko, kiedy jego aktywność się zwiększa i nie spędza już całego swojego czasu na spaniu i jedzeniu, potrzebuje odpowiedniej stymulacji wzrokowej, słuchowej i kinestetycznej. Zapewniają ją zabawki dla niemowląt, które oddziałują na wszystkie zmysły, czyli zabawki interaktywne.

Mata interaktywna – dla wszechstronnego rozwoju

Mata interaktywna gra, świeci się, zmienia barwy oraz posiada ruchome elementy. Często wyposażona jest w karuzelkę z pluszakami, na którą dziecko może patrzeć leżąc na macie. Zabawki dla 6 miesięcznego dziecka powinny również stymulować je do ruchu. Maty posiadają często plastikowe klawisze, w które dziecko może uderzać poruszając nóżkami.

Maty interaktywne pobudzające zmysł słuchu i wzroku

Podobnie jak inne zabawki dla niemowlaka posiadają różne melodyjki, a także np. imitacje głosów zwierząt. Dodatkowo mienią się różnymi barwami, co jest fascynujące dla dziecka, które w tym czasie zaczyna odkrywać poszczególne barwy. Takie zabawki, choć nieco irytujące dla rodziców są bardzo ważne, by zapewnić dziecku odpowiednią stymulację i optymalny rozwój, który w pierwszym roku życia jest najistotniejszy i postępuje najszybciej. Zabawki dla niemowląt sprawiają, że dziecko szybko się rozwija. Więcej inspiracji można znaleźć na Blogu Bobomio.