Polecane bajki dla dzieci – TOP 3

Bajki Brzechwy

Interesują Cię wciągające bajki dla dzieci do czytania, które zainteresują nawet najbardziej wybrednego szkraba? Sprawdź poniższe propozycje – być może uda Ci się wybrać coś dla swojej pociechy. To również prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób, które nie mają pomysłu na prezent. Stawiając na popularne tytuły nie trzeba obawiać się zmarnowania gotówki.

1. Śpij, króliczku, Jörg Mühle

Bajki dla dzieci do czytania https://tantis.pl/bajki-i-wierszyki-c5065 mogą okazać się pomocne również rodzicom! Prezentowany tytuł przypadnie do gustu tym, którzy mają problem z usypianiem szkraba. W książce przedstawiono historię króliczka, który po kąpieli odbywa codzienny rytuał ułatwiający zasypianie. Główny bohater z każdą minutą robi się coraz bardziej senny. Maluch angażuje się w opowieść o słodkim zwierzątku, dzięki czemu sam ma ochotę na błogi odpoczynek. Liczne ilustracje pozytywnie wpływają na wyobraźnie, co jest szczególnie ważne w przypadku kilkuletnich czytelników.

2. 365 bajek na każdy dzień. Słoneczko opowiada… historyjki na dzień dobry, polscy autorzy i ilustratorzy

Prezentowana książka stanowi zbiór aż 365 bajek na każdą okazję. Jest w czym wybierać! Nieskomplikowany język sprawia, że tekst zostanie zrozumiany nawet przez najmłodszych. Każdego dnia rodzic może czytać malcowi nową historię. Omawiany tytuł sprawdzi się również podczas nauki czytania. Nie można nie wspomnieć o efektownych, kolorowych ilustracjach, które przyciągają wzrok. Pięknie wydany zbiór bajek wydaje się być świetną opcją na prezent.

3. Detektyw Pozytywka, Grzegorz Kasdepke

Wśród polecanych bajek dla dzieci do czytania nie mogło zabraknąć prezentowanego tytułu. Pobudza on logiczne myślenie, dzięki czemu czytelnik może rozważać, jak zakończy się dana historia. Detektyw Pozytywka rozwiązuje sprawy, które mają miejsce w codziennym życiu np. wazon rozbity przez nieznanego sprawcę. Przed przejściem na kolejną stronę smyk może dyskutować z rodzicem na temat danej sprawy, a także wymyślać własne scenariusze. Finał może okazać się jednak zupełnie inny!