Współczesna pin up

Pin up to to trend modowy wywodzący się z przełomu lat 40 i 50 ubiegłego wieku. Na długo zapomniany trend ten powoli wraca do modowych łask. Dawniej styl pin up przeznaczony był dla młodych i pięknych dziewczyn, dziś coraz częściej pojawia się w modzie dziecięcej. Za przykład posłużyć tu może opaska pin up dla dziecka, którą kupić można w niemal każdym sklepie z odzieżą dziecięcą.

opaska minnie dla dziewczynek

Współczesna moda pin up bardzo mocno wzoruje się na tej przed lat, jednak zauważyć można pewne zmiany, jakie w tym trendzie zaszły na przełomie ostatnich dziesięcioleci. Cechą charakterystyczną każdej pin up, zarówno tej z lat 40/50 jak i tej współczesnej są długie rzęsy (najczęściej są one sztuczne), intensywnie czarne kreski zdobiące górną powiekę, soczyście czerwone usta oraz zarumienione (przy pomocy dużej ilości różu) policzki. Pin up girl zawsze piękne i uśmiechnięte, ubrane najczęściej były w rozkloszowane sukienki lub niezwykle skąpe stroje czy bieliznę. Współczesna pin up girl koncentruje się głownie na wymyślnych sukienkach rozkloszowanych. Dodatkowo styl ten charakteryzują często pojawiające się kokardy czy wisienki. Za jedną z najbardziej znanych przedstawicielek tego trendu od początku swego istnienia, z całą pewnością nazwać można Marilyn Monroe.