Jak wybrać dobrą fiszkę dla dziecka?

deskorolka wooden MamabrumChcąc zakupić fiszkę deskorolkę odpowiedniej jakości warto przejrzeć oferty sklepów zajmujących się ich sprzedażą. Wiele sklepów narzuca dość duże marże za sprzęt nie najwyższej klasy. Na co zwrócić uwagę przed zakupem fiszki deskorolki dla dzieci?

Przede wszystkim wzrost i waga dziecka

Są to dwa „czynniki ludzkie”, które stawiają wymagania odpowiedniemu fishboardowi. Deska musi być odpowiednio duża, aby dziecko mogło wygodnie jeździć. Ponadto, deskę należy dobrać do wagi dziecka, gdyż te wykonane z gorszego materiału posiadają słabszą wytrzymałość.

Odpowiedni materiał

W tym tkwi sedno sprawy. Materiał, z którego wykonana jest fiszka deskorolka odgrywa najważniejszą rolę. Własności wytrzymałościowe materiału definiują czy deska będzie odpowiednia dla danego dziecka oraz jej wytrzymałość. Najważniejszy jest materiał kółek i decku. Deck jest najczęściej wykonany z plastiku, a kółka poliuretanu. Należy pamiętać, że rozmiar kółek ma wpływ na maksymalną szybkość, z którą będzie można jechać na desce.

Deskorolka fiszka to bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka. Jest to mała i zwrotna deskorolka, która bardzo dobrze sprawdza się w mieście. Pozwala sprawnie poruszać się pomiędzy przechodnia na różnej powierzchni jezdnej.