Rowerki dla najmłodszych

rowerek trójkołowySpędzanie czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu to świetny pomysł. Spacery to zawsze okazja do poznawania przyrody. Czasem jednak warto urozmaicić taka wycieczkę i zamiast spaceru wybrać rowerki dla dzieci od 1 roku życia.

Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Po pierwsze, wybór ogranicza się do rowerków trójkołowych dla dzieci oraz rowerków biegowych. Koniecznie należy dobrać model do wagi dziecka, jego wzrostu, a także umiejętności, które już ma i tych, których mu brakuje. Najlepiej jest zabrać dziecko na zakupy. Dzięki temu będzie mogło wsiąść na przykładowy model. To pozwoli przekonać się, czy rowerek pasuje maluchowi. Warto zwrócić uwagę na design. Z pewnością zachęci on dziecko do korzystania z rowerka. Wybierając dla dzieci rowerki od 1 roku życia, należy pamiętać, żeby najpierw postawić na modele biegowe. To pozwoli przyzwyczaić się dziecku do takiego ruchu, nauczy go koordynacji. Natomiast kolejnym krokiem powinny być modele trójkołowe. Są idealnym wstępem do nauki jazdy na rowerze. Poza tym, są niezwykle bezpieczne dzięki dwóm kołom w tylnej części. Zazwyczaj mają ciekawe akcesoria, które zainteresują dziecko – kolorowy koszyk bądź parasolkę. Modele z parasolką ochronią dziecko przed dużym słońcem lub deszczem, który może się pojawić w trakcie rowerowej wycieczki.